Aj takto padal Mubarak

Autor: Peter Chrenka | 23.2.2011 o 10:42 | Karma článku: 6,48 | Prečítané:  2194x

Nie do vetra letí otázka na transparente niektorých protestujúcich vo Viedni „EU: für Demokratie oder für Diktatur?" Fotografie z demonštrácie

Svet zažíva v týchto dňoch svoje krušné, revolučné chvíle, nielen z hľadiska osobnej slobody jednotlivcov či celých národov, ale aj - a možno predovšetkým - z politického a ekonomického hľadiska. Egyptský najvyšší už vypočul hlas ľudu - nemohol inak. Či sa svojho trónu v najbližšom čase vzdá aj najdlhšie v súčasnoti vládnuci prezident Kaddáfi, alebo či dokáže tvrdosť svojej hlavy, je otázne.

Kým v našich geografických šírkach vnímame pojem diktatúra ako čosi minulé a principiálne nenavrátiteľné (tí najmladší hádam až neuveriteľné a nepredstaviteľné), respektíve - v prípade súčasných diktatúr - ako čosi čo sa nás predsa netýka, svetom stále hýbu sily, ktorých obeťou je sloboda miliónov ľudí. Je až zarážajúce, kam môže viesť „politika". Mám na mysli fakt, že niektoré západné mocnosti, deklarujúce demokraciu a v nej zakotvenú toleranciu, dokážu byť nie len tolerantné k netolerancii niektorých diktatúr, ale dokonca im tento právne bezprávny stav „vyhovuje" a strachujú sa pred potenciálnymi zmenami v ich teritóriach. Nie do vetra teda letí otázka na transparente niektorých protestujúcich vo Viedni „EU: für Demokratie oder für Diktatur?"

Nasledovnými fotografiami sa chcem vrátiť k Egypťanom, ktorí tvoria početnú komunitu aj v susednom Rakúsku a svoju vôľu po slobode (spolu s aktivistami) sa rozhodli prejaviť aj tam. Fotografie sú z demonštrácie vo Viedni na Stefansplatz zo dňa 4. februára 2011.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?