Aj takto padal Mubarak

Autor: Peter Chrenka | 23.2.2011 o 10:42 | Karma článku: 6,48 | Prečítané:  2179x

Nie do vetra letí otázka na transparente niektorých protestujúcich vo Viedni „EU: für Demokratie oder für Diktatur?" Fotografie z demonštrácie

Svet zažíva v týchto dňoch svoje krušné, revolučné chvíle, nielen z hľadiska osobnej slobody jednotlivcov či celých národov, ale aj - a možno predovšetkým - z politického a ekonomického hľadiska. Egyptský najvyšší už vypočul hlas ľudu - nemohol inak. Či sa svojho trónu v najbližšom čase vzdá aj najdlhšie v súčasnoti vládnuci prezident Kaddáfi, alebo či dokáže tvrdosť svojej hlavy, je otázne.

Kým v našich geografických šírkach vnímame pojem diktatúra ako čosi minulé a principiálne nenavrátiteľné (tí najmladší hádam až neuveriteľné a nepredstaviteľné), respektíve - v prípade súčasných diktatúr - ako čosi čo sa nás predsa netýka, svetom stále hýbu sily, ktorých obeťou je sloboda miliónov ľudí. Je až zarážajúce, kam môže viesť „politika". Mám na mysli fakt, že niektoré západné mocnosti, deklarujúce demokraciu a v nej zakotvenú toleranciu, dokážu byť nie len tolerantné k netolerancii niektorých diktatúr, ale dokonca im tento právne bezprávny stav „vyhovuje" a strachujú sa pred potenciálnymi zmenami v ich teritóriach. Nie do vetra teda letí otázka na transparente niektorých protestujúcich vo Viedni „EU: für Demokratie oder für Diktatur?"

Nasledovnými fotografiami sa chcem vrátiť k Egypťanom, ktorí tvoria početnú komunitu aj v susednom Rakúsku a svoju vôľu po slobode (spolu s aktivistami) sa rozhodli prejaviť aj tam. Fotografie sú z demonštrácie vo Viedni na Stefansplatz zo dňa 4. februára 2011.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami strany sa stali Juraj Blanár a Peter Žiga.

KOMENTÁRE

Fico ako Trump. Nekorektný a ukričaný

Šéf Smeru oznámil, že politická korektnosť na Slovensku končí.

KULTÚRA

Milan Lasica: Už nemôžem umrieť predčasne

Keby som mohol, správal by som sa úplne inak, tvrdí.


Už ste čítali?